sportskoradio903.com.mk
Умтити „скокаше“ од радост по триумфот - Спортско Радио 90.3
Францускиот централен дефанзивец, Самуел Умтити, изрази голема радост по победата врз Белгија која значеше и пласман во големото финале на Мундијалот во Русија. Корпулентниот играч не крие дека е пресреќен бидејќи е човекот кој го реши мечот. „Многу сум среќен бидејќи го постигнав веројатно најзначајниот гол во мојата кариера. Тоа е неверојатно, работевме напорно иRead More