sportskoradio903.com.mk
Умтити ја однесе Франција во финалето - Спортско Радио 90.3
Со единствениот гол на Самјуел Умтити, Франција обезбеди финале на СП во Русија. Во првиот полуфинален меч на Мундијалот кој вечерва се одигра на стадионот во Ст. Петерсбург, „галските петли“ со еден погодок успеаја да си го обезбедат местото во големото финале. Французите имаа многу повеќе од играта во целиот меч, иако и Белгија наRead More