sportskoradio903.com.mk
Тренчовски: „Посакувам победа, но може и реми без примен гол“ - Спортско Радио 90.3
Освојувачот на Купот на Македонија, прволигашот Академија Пандев е подготвен за првиот европски предизвик во својата историја. Противник на стартот од квалификациите за Лигата на Европа ќе им биде босанскиот тим Зрињски Мостар, а тренерот Југослав Тренчовски пред мечот истакна дека секој резултат без примен гол ќе биде добар за неговата екипа. „Ова е нашеRead More