sportskoradio903.com.mk
Тотенхем ќе му понуди двојно повисока плата на Ериксен - Спортско Радио 90.3
Тотенхем ќе му предложи значително зголемување на платата на Кристијан Ериксен за да го убеди Данецот да потпишат нов договор со клубот. Тековниот договор на играчот од средниот ред истекува за една година, а тој преговата со неколку различни клубови меѓу кои Реал Мадрид и Јувентус. Според „Дејли меил“, Тотенхем ќе му понуди на ЕриксенRead More