sportskoradio903.com.mk
Тореира сака да го напушти Арсенал во јануари - Спортско Радио 90.3
Играчот од средниот ред на Арсенал, Уругваецот Лукас Тореира, сака да го напушти клубот во јануари, доколку не започне редовно да игра, тврдат медиуите на Островот. Тој има одиграно само 275 минути од почетокот на сезоната во Премиер Лигата и воопшто не е задоволен од неговиот статус на резерва во тимот. Според истите информации, ТореираRead More