sportskoradio903.com.mk
Тина Мазе соопшти убава вест, очекува принова - Спортско Радио 90.3
Двократната олимписка шампионка во алпско скијање Тина Мазе објави прекрасна вест. 34-годишната скијачка од Словенија го очекува своето прво дете оваа зима. Мазе ја објави веста преку социјалните мрежи откако објави фотографија на која е заедно со нејзиниот долгогодишен пријател и тренер Андреа Маси и напиша: „Оваа зима ќе биде многу посебена … очекуваме новаRead More