sportskoradio903.com.mk
Тешка повреда на Велбек, го скрши зглобот на ногата - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Арсенал Дани Велбек беше однесен во болница по страшната повреда за време на натпреварот со Спортинг Лисабон (0:0) од Лига Европа. Велбек го повреди многу лошо зглобот во текот на првото полувреме, откако скокна за да игра со глава, но имаше лош доскок. Мораше лекарска екипа веднаш да влезе на терен и даRead More