sportskoradio903.com.mk
Стерлинг се извини за измислениот пенал - Спортско Радио 90.3
Голгетерот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, се извини за чудниот пенал кој го изнуди на вчерашниот меч со екипата на Шахтјор во Лгата на шампионите. Напаѓачот сам падна земјата откако се сопна од тревата, а на изненадување на сите, судијата, Виктор Касаи покажа на белата точка. Стерлинг вели дека се чувствува лошо за тоа штоRead More