sportskoradio903.com.mk
Србинот го заврши настапот во Индијан Велс - Спортско Радио 90.3
Лидерот на АТП листата, Новак Ѓоковиќ, изненадувачки е елиминиран во третото коло на силниот Мастерс во Индијан Велс. Тенисерот од Србија беше совладан со убедливи 2-0 од Германецот, Филип Колшрајбер, кој максимално ги искористи големиот број на неизнудени грешки на неговиот противник. Што се однесува до другите фаворити, тие немаа проблеми да продолжат во нареднатаRead More