sportskoradio903.com.mk
Солскјер ќе му понуди нов договор на Погба - Спортско Радио 90.3
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер побарал од управата на тимот да го заштити од можни напади на летниот трансфер период францускиот фдубалер Пол Погба, со тоа што ќе му понуди нов, подобрен договор. Според некои медиуми, Солскјер бара клубот му понуди нов догор на Погба за нови 2 години. Актуелниот договор кој играчотRead More