sportskoradio903.com.mk
Слушајте го преносот од мечот Македонија –Австрија на Спортско радио 90,3 ФМ - Спортско Радио 90.3
Најдобрата македонска фудбалска репрезентација вечерва на Арената – „Тодор Проески“ во Скопје ќе ја пречека селекцијата на Австрија во рамките на групата – „Г “ за пласман на Европското првенство во 2020 година . Македонија и Австрија досега немаат одиграно официјален натпревар. Што се однесува до тековниот циклус, Австрија победи на последниот меч со СловенијаRead More