sportskoradio903.com.mk
„Сините“ ќе треба да исполнат три барања на Конте - Спортско Радио 90.3
Менаџерот на фудбалерите на Челзи, Антонио Конте, в пресрет на последниот сезонски меч со Сандерленд , постави три цели. Прво, Италијанецот сака неговиот тим да постигне 30-ет победи во шампионатот. Второ, да му се помогне на Куртоа да ја одбрани мрежата и да ја освои „Златната ракавица” и трето, мечот да се искористи за подготовкаRead More