sportskoradio903.com.mk
Што ќе одлучи младиот Французин? - Спортско Радио 90.3
Младиот фудбалер на ПСЖ, Килијан Мбапе, ќе почека до крајот на сезоната за да одлучи дали ќе ја продолжи соработката со „светците“ или ќе си замине во друг состав, објави новинарот на ТФ1, Жулиен Мајнар. Според наведеното, голгетерот ќе ја продолжи соработката доколку ПСЖ направи успех во Лигата на шампионите, во спротивно ќе побара даRead More