sportskoradio903.com.mk
Шпанија во шок! Отказ за Лопетеги на ден пред СП во Русија - Спортско Радио 90.3
На само ден пред почетокот на светското првенство, шок во Шпанија. Шпанската фудбалска федерација му врачи отказ на селекторот Жулиен Лопетеги. Челниците на федерацијата се почувствуваа изневерени откако Реал (М) вчера и официјално објави дека Лопетеги по завршувањето на Мундијалот ќе биде нивен нов тренер. Лопетеги пред само еден месец го продолжи договорот со ШпанијаRead More