sportskoradio903.com.mk
Шпанецот Писонеро и официјално е новиот тренер на Вардар - Спортско Радио 90.3
Шпанецот Давид Хосе Писонеро ќе биде нов тренер на европскиот шампион Вардар. Денеска и официјално, „црвено-црните“ го потврдија неговото име. Тој ќе је преземе екипата летово и ќе ги води вардарци во одбрана на европската титула. Писонеро доаѓа од Ваљадолид, каде беше тренер последниве две сезони. Како тренер почнал во Ваљадолид, а во помладите категорииRead More