sportskoradio903.com.mk
Шампионско возење на Хамилтон - Спортско Радио 90.3
Британецот, Луис Хамилтон, ја заокружи одличната сезона соп триумф во Абу Даби на последната сезонска трка во Формула 1. Тој денеска извозе рутинирано и помина прв низ целта. Второто место му припадна на Макс Верстапеп на третото на пиедесталот се искачи Шарл Леклер. Сепак ќе треба да се сочека одлуката на стјуардите дали тој распоредRead More