sportskoradio903.com.mk
Селекцијата У-19 покажа квалитет на собирот во Скопје - Спортско Радио 90.3
Нажите фудбалски надежи У-19 со максимален ефект или три од три го обезбедија првото место на квалификацискиот турнир за влез во елитната фаза на УЕФА за пласман на ЕП кој се реализираше на тренинг центарот – „Петар Милошевски“ во Скопје. Македонија во последното коло беше супериорна против Лихтенштајн и славеше со 6:0. Во голеадата штоRead More