sportskoradio903.com.mk
Се славеше во соблекувалната на Македонија - Спортско Радио 90.3
Ракометарите на Македонија се враќаат од Романија со пораз, но се насмевка на лицата поради изборениот пласман на уште едно Светско првенство. Домашните ракометари дојдоа до утешна победа против Македонија, а нашите ракометари знаеја како да го прослават успехот во овој бараж двомеч со Романија. Предводени од Претседателот на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), ЖивкоRead More