sportskoradio903.com.mk
Се повреди и Рамос, пауза две недели - Спортско Радио 90.3
Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, претрпе повреда на левата нога, и засега се уште е нејасно колку време ќе биде надвор од терените. „Медицинската екипа на тимот дијагностицира повреда на стапалото на левата нога. Можно е повредата да се усложни при нови оптоварувања”, велат од Реал. Според првичните прогнози, Рамос може да биде отсутенRead More