sportskoradio903.com.mk
Саутгејт: Направивме доста грешки, ова беше чуден меч - Спортско Радио 90.3
Селекторот на англиската фудбалска репрезентација, Герет Саутгејт по вчерашниот меч со Косово во квалификациите за ЕП, вели дека тоа беше еден многу чуден натпревар. „Противникот имаше многу добри моменти во играта. Всушност, ние направивме многу грешки на овој натпревар што доведоа до голови, но јас сум навистина задоволен што покажавме комфор и победивме. Секако овојRead More