sportskoradio903.com.mk
Саиутгејт: Требаше да го решиме мечот во прво полувреме, подоцна беше тешко - Спортско Радио 90.3
Селекторот на Англија Герет Саутгејт беше тажен по поразот од Хрватска во полуфиналето на СП 2018, но даде позитивна оценка на севкупната презентација на тимот и изјави дека во следните години Англија ќе станува сè посилна. „Игравме многу добро во првото полувреме. Ја држевме топката и воопшто го контролиравме натпреварот. Тогаш беше важно да постигнемеRead More