sportskoradio903.com.mk
„Росонерите“ имаат нов стратег на клупата - Спортско Радио 90.3
Стефано Пиоли и официјално е нов тренер на фудбалскито состав Милан откако денеска во друштво на легендите, Паоло Малдини и Звонимир Бобан кои се дел од менаџерскиот тим, го стави потписот на договорот кој ќе биде валиден во наредните две години. Пиоли ќе седне на клупата на „росонерите“ на местото на Џампаоло кој заработи отказRead More