sportskoradio903.com.mk
Рома влезе во преговори со Конте - Спортско Радио 90.3
Познатиот италијански фудбалски стратег, Антонио Конте, најверојатно од јуни ќе седне на кормилото на италијанска Рома. Според авторитетниот весник „Ла Република“, првите луѓе на Рома веќе се во преговори со стратегот, кој последен пат работеше на кормилото на Челзи. Во март, Рома го заврши договорот со Еузебио Ди Франческо и на негово место беше доведенRead More