sportskoradio903.com.mk
Родриго не тренирал со Валенсија, се поблизу до трансфер во Атлетико Мадрид - Спортско Радио 90.3
Централниот напаѓач на Валенсија, Родриго Морено, не присуствуваше на утринскиот тренинг во Спортскиот центар „Патерна“, јавуваат шпанските медиуми. Овој одличен голгетер веројатно ќе ја продолжи кариерата во Атлетико Мадрид, со трансфер проценет на околу 60 милиони евра. Од „Ванда Метрополитано“ ќе го земат напаѓачот како алтернатива на неостварениот трансфер на Хамес Родригез кој не добиRead More