sportskoradio903.com.mk
Ракометарките ќе играат пријателски мечеви со Црна Гора - Спортско Радио 90.3
Вкупно 18 ракометарки се повикани од страна на селекторот на нашата репрезентација, Симе Симовски, за двата пријателски меча со селекцијата на Црна Гора закажани за 22/23. Март. Тие натпревари доаѓаат како дел од подготовките за бараж средбите против Словенија во трката за место на ракометниот Мундијал. На списокот на селекторот Симовски се запишани: Матеја Серафимова,Read More