sportskoradio903.com.mk
Ракометарите заминаа за Турција - Спортско Радио 90.3
Македонските ракометари денеска заминуваат за Ескишехир, каде што утре попладне од 18 часот ќе го одиграат претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. Со победа избраниците на Брестовац ќе го потврдат пласманот на европскиот шампионат, па пото аќе стане само да се завршат квалификациите со последниот меч закажан за в недела во СтрумицаRead More