sportskoradio903.com.mk
Ракометарите заминаа за Клуж на реваншот против Романија - Спортско Радио 90.3
Ракометната репрезентација на Македонија утринава замина за Клуж каде ќе го игра реваншот од баражот против Романија. Со предност од осум гола остварена пред два дена во Скопје, избраниците на селекторот Раул Гонзалез со чартер лет полетаа кон Романија која треба да биде последната станица пред обезбедување на учество на Светското првенство во Германија иRead More