sportskoradio903.com.mk
Ракитиќ во недела ќе го игра 71-от натпревар оваа сезона - Спортско Радио 90.3
Вториот капитен на Хрватска Иван Ракитиќ е апсолутен рекордер во светот според бројот на одиграни натпревари во сезоната 2017/2018. Финалето на СП 2018 во неделата, кое Хрватите го играат против Франција ќе биде дуел број 71 за 30-годишната ѕвезда на Барселона во оваа сезона. Во полуфиналето на Светското првенство играчот на Хрватска се израмни соRead More