sportskoradio903.com.mk
Радовиќ доаѓа во Битола - Спортско Радио 90.3
Еурофарм Работник кој е лидер на табелата во досегашниот дел од сезоната во ракометната Супер лигата, денеска го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок. Битолскиот клуб се засили со црногорскиот репрезентативец, Мирко Радовиќ, кој доаѓа од Ловќен од Цетиње. 28-годишниот играч ќе ја засили десната крилна позиција а може да игра и како десенRead More