sportskoradio903.com.mk
Работнички со победа ќе патува на реваншот во Будимпешта - Спортско Радио 90.3
Фудбалерите на Работнички кој е наш претставник во Лигата на Европа, ги почна настапите во најмасовното европско фудбалско натпреварување со победа од 2:1 (1:1) на домашен терен против унгарскиот преставник Хонвед. Работнички успеа да ги реализираа своите шанси, но може да жалат затоа што оваа победа на крајот не беше поубедлива. Хонвед од друга странаRead More