sportskoradio903.com.mk
Работнички доминираше во Купот - Спортско Радио 90.3
Кошаркарите на Работнички по десетти пат се освојувачи на Купот на Македонија. Тие денеска во финалето одиграно во салата – „26 април“, во Гевгелија, успеаа да го совладаат тимот на Блокотехна со 85 спрема 71 и сосема заслужено да го подигнат победничкиот пехар. Мечот беше главно изедначен до средината на третиот период кога екипата одRead More