sportskoradio903.com.mk
Прв олимписки медал на ЗОИ за брачна двојка од Русија - Спортско Радио 90.3
Сопружниците Анастасија Бризгалова и Александар Крушелницкиј и донесоа на Русија бронза во мешани двојки на турнирот во карлинг на ЗОИ во ПјонгЧанг. Во малото финале руската двојка беше подобра со 8:4 против Норвежаните Кристин Скаслиен и Магнус Недреготен. За овој брачен пар кој ја освои оваа олимписка бронза ова не е прв медал на големоRead More