sportskoradio903.com.mk
Португалецот нема да патува во Франција - Спортско Радио 90.3
Првата ѕвезда на италијанскиот шампион Јувентус, Кристијано Роналдо, нема да присуствува на денешната гала свеченост во Париз на која ќе биде доделена традиционалната награда – „Златна топка”. Откако беше обелоденето дека таа најверојатно ќе заврши во рацете на Лео Меси, Португалецот одлучил да го бојкотира настанот. Покрај Аргентинецот како фаворити за престижното признание се споменуваатRead More