sportskoradio903.com.mk
Поентерот сака да се врати во НБА - Спортско Радио 90.3
Мајкл Бизли ја одбил понудата од 2,6 милиони долари од Кина за да се обиде да се врати во НБА. 30-годишниот кошаркар кој беше избран како втор пик на драфтот во 2008 година, ќе се приклучи на тренинг-кампот кај Детроит Пистонс. Поранешниот играч на Мајами, Минесота, Феникс, Хјустон, Милвоки, Њујорк и Лос Анџелес Лејкерс, којRead More