sportskoradio903.com.mk
Почетино ќе бара тим надвор од Англија - Спортско Радио 90.3
Маурицио Почетино кој заработи отказ од Тотенхем и доби поголема сума на пари, ќе мора да врати еден дел во касата на „Спарси“ доколку преземе друг тим кој настапува во фудбалската Премиер лигата на Англија. Имено, искусниот стратег иако ја прекина соработката ќе мора да испочитува една од клаузулите која е валидна до наредното лето.Read More