sportskoradio903.com.mk
Пијеро: Јуве сега може да ја освои ЛШ - Спортско Радио 90.3
Легендата на Јувентус, Алесандро Дел Пијеро, вели дека доаѓањето на Кристијано Роналдо во тимот од Торино ќе ја направи „старата дама“ супериорна и ќе ги натера другите екипи во Италија да се обидат да парираат со играчкиот ростер. „Тоа што се случи е многу големо за Јуве и за италијанскиот фудбал. Денеска во целиот светRead More