sportskoradio903.com.mk
Петања повикан на местото на Габиадини - Спортско Радио 90.3
Напаѓачот на Аталанта, Андреа Петања, ќе го замени повредениот Маноло Габиадини во репрезентацијата на Италија за престојниот квалификациски меч со Албанија, објавија италијанските медиуми. Габиадини, кој има 6 гола во 4 натпревари за Саутемптон во Премиер лигата доби повредата за време на средбата со Тотенхем и беше принудно заменет уште во првото полувреме. Италија јаRead More