sportskoradio903.com.mk
Пепе Реина ќе потпише нов договор со Наполи - Спортско Радио 90.3
Голманот на Наполи Пепе Реина ќе потпише нов договор во најскоро време, објавија од италијанските медиуми. Во моментов шпанскиот голман има договор за уште една сезона, а новиот договор ќе биде до летото 2019 година. Пепе Реина е клучен играч во составот на Маурицио Сари. 34-годишниот голман е во Наполи од 2015 година и имаRead More