sportskoradio903.com.mk
Пенезиќ една од ѕвездите на колото во ЛШ - Спортско Радио 90.3
Ракометарките на Вардар остануваат единстцените непоразени во групната фаза од женската Лига на шампиони, по триумфот на гостински терен кај Ференцварош. Андреа Пенезиќ која блескаше на средбата со 9 постигнати голаод страна на ЕХФ е избрана за една од трите ѕвезди на колото. Наградата од ЕХФ доаѓа како подарок за 32 роденден на Пенезиќ. НаRead More