sportskoradio903.com.mk
Официјално: Баерн Минхен го донесе Иван Перишиќ - Спортско Радио 90.3
Крилниот напаѓач на Интер, Иван Перишиќ оваа сезона ќе игра за Баерн Минхен, официјално ова го објавија од „Алијанц арена“. 30-годишниот Хрват пристигнува како позајмен играч до крајот на сезоната со опција да го откупат следното лето. Според неофицијалните информации, Баварците ќе му платат на миланскиот клуб 5 милиони евра за позајмица, а откупната клаузулаRead More