sportskoradio903.com.mk
Новиот предизвик за Симевски е ЖРК Куманово - Спортско Радио 90.3
Доскорашниот предводник на ЖРК Вардар и селекторот на женската ракометна репрезентација Симе Симевски од денес е нов тренер на екипата на ЖРК Куманово. Поранешниот тренер на Вардар ќе седне на клупата на тимот кој минатата сезона беше победникот на Купот на Македонија. Симевски најави дека сака нов предизвик, а го најде во Куманово. Кумановчанки испишаа историја на домашен теренRead More