sportskoradio903.com.mk
Нова пауза за Клајн, ќе се врати во февруари - Спортско Радио 90.3
Десниот дефанзивец на Ливерпул и репрезентативен играч Натаниел Клајн, ќе биде отсутен од фудбалскиот терен околу три месеци, откако ќе мора да оди на нова операција на грбот. 26-годишниот фудбалер не играл по добивањето на повредата за време на подготовките пред стартот на сезона на мечот против Транмере во јули. Тој продолжи со тренинг воRead More