sportskoradio903.com.mk
Нема да има постапка против Арсен Венгер - Спортско Радио 90.3
Фудбалската асоцијација на Англија нема да започне истрага против менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, и покрај извештаите дека Французинот усно го навредил главниот судија на средбата со Ватфорд, Нил Сорбруџ. „Топџиите” загубија на ова гостување во Јужен Лондон со 1:2. По натпреварот, Венгер го опиша пеналот како „скандалозен“ по кој Ватфорд постигна гол за победа.Read More