sportskoradio903.com.mk
Нејмар пред сериозна санкција од УЕФА - Спортско Радио 90.3
Големата ѕвезда на ПСЖ Нејмар може да добие сериозна санкција за невоздржаните коментари по крајот на натпреварот со Манчестер Јунајтед (1:3). Тогаш Бразилецот, кој не игра поради повреда, бурно реагираше против судиите поради досудениот пенал, со кој „црвените ѓаволи” го елиминираа ПСЖ од Лигата на Шампионите. „Тоа е срам. Од УЕФА избрале четири лица, коиRead More