sportskoradio903.com.mk
МЗТ Скопје со победа го најави плеј-офот во АБА 2 лигата - Спортско Радио 90.3
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром славеа со 93:77 над Спарс од Сараево во меч од последното коло во регуларниот дел од сезоната во АБА2 лигата. Босанскиот тим, кој е противник на „штрковите“ и во полуфиналето од плеј-офот, настапи некомплетен, а МЗТ Скопје А. тоа го искористи за победа. Најдобар во победата беше Предраг Самарџиски соRead More