sportskoradio903.com.mk
Муса Дембеле на пауза до крајот на оваа година - Спортско Радио 90.3
Играчот од средниот ред на Тотенхем, Муса Дембеле, нема да игра до крајот на оваа календарска година поради искинати лигаменти на десниот зглоб. 31-годишниот белгиски репрезентативец беше заменет принудно при победата со 3:2 над Вулверхемптон минатиот викенд и го пропушти натпреварот од Лигата на Шампионите против ПСВ Ајндховен (2:1) во вторникот. Дембеле, чиј договор соRead More