sportskoradio903.com.mk
Монако одбил понуда на Ливерпул од 75 милиони евра за Мбапе - Спортско Радио 90.3
Ливерпул е првиот клуб кој упатил официјална понуда до Монако за талентираниот Килијан Мбапе, тврди „Марка”. Предлогот беше во износ од 75 милиони евра, но е отфрлен од раководството на новиот шампион на Франција. Од Монако инсистираат дека нема да го продаваат својот голем талент дури при понуда која надминува 100 милион евра, а желбаRead More