sportskoradio903.com.mk
Момент на одлука: Македонија бара победа над Австрија за втора фаза на ЕП 2020 - Спортско Радио 90.3
Македонската ракометна репрезентација денеска го игра последниот меч од групната фаза на ЕП и потребна ни е победа од два или повеќе разлика против Австрија за да се пласираме во следната рунда од Европското првенство. Според математиката, три сценарија можат да не однесат во втората фаза од натпреварувањето. -Најсигурна и најдобра варијатна е да јаRead More