sportskoradio903.com.mk
Многу мотиви на двете страни - Спортско Радио 90.3
Фудбалерите на Ливерпул денеска ќе му гостуваат на Манчестер Сити во дербито на 29-то коло во Премиер лигата. Тоа ќе биде дуел на два тима што ќе атакуваат на позициите што обезбедуваат пласман во Лигата на шампионите во наредната сезона. Веројатни состави: Манчестер Сити: Кабалјеро, Забалета, Отаменди, Стоунс, Клиши, Стирлинг, Фернандино, Туре, Занети, Силва, Агуеро.Read More