sportskoradio903.com.mk
Младите кошаркари против Русија за место во четвртфинале - Спортско Радио 90.3
Македонската кадетска кошаркарска репрезентација до 16 години денес го продолжува својот настап на ЕП во Италија. Младите кошаркари во елиминациската фаза за противник ја имаат селекцијата на Русија со која денес играат во осминафиналето на ова ЕП за играчи до 16 години. Овие две репрезентации обезбедија пласман во европската А-дивизија минатата година, на првенството штоRead More